Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28.01.08, 09:17   #4 (permalink)
Kullanıcı Profili
smtyksl
Delta Üye

smtyksl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Konular: 146
Puan Grafiği
Rep Puanı:1997
Rep Gücü:0
RD:smtyksl has a brilliant futuresmtyksl has a brilliant futuresmtyksl has a brilliant futuresmtyksl has a brilliant futuresmtyksl has a brilliant futuresmtyksl has a brilliant futuresmtyksl has a brilliant futuresmtyksl has a brilliant futuresmtyksl has a brilliant futuresmtyksl has a brilliant futuresmtyksl has a brilliant future
Teşekkür

Ettiği Teşekkür: 0
17 Mesajına 80 Kere Teşekkür Edlidi
:

Şehrazat ben sana birşey sormak istiyorum
sen bu rüya tabiri olayına inanıyormusun
bilmiyorum ama...

Yusuf aleyhisselâm, rüyalarının tabirini isteyen zindan arkadaşlarına, tevhid inancını anlatıp peygamber olduğunu açıkladıktan sonra, onların rüyalarını tabir etmeye başladı:
- Ey zindan arkadaşlarım! Sizden biri kurtulacak ve tekrar efendisinin hizmetine girecek, ona şerbetçilik yapacaktır. Diğerinize gelince, o asılacak ve kuşlar tepesine konacak, başının etini yiyecektir. Açıklanmasını istediğiniz rüya hakkında hüküm ve takdir böyle olup, aynen gerçekleşecektir.
Hz. Yusuf, rüyaları böyle tabir ettikten sonra, kurtulacağını söylediği kimseye dönerek dedi ki:
- Kurtulduğun zaman efendinin yanında benden bahset!

... ben bu yazdıklarımı okuduktan sonra Hz Yusuf (as) dan başka kimsenin rüya tabiri yapamayacağına inandım.
yine de uğraşıp emek harcamışsın paylaşımın için teşekkr ederim
emeğine sağlık...
smtyksl isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla